Průkopnické hydroponické systémy od roku 1976

Multi-ducts

Naše systémy Multi-Duct jsou velké systémy NFT, které jsou ideální v případě, že máte dlouhý, ale nízký prostor.

Dlouhé sázecí kanály (až 2,5 m) a malá výška zásobníku vám umožňují naplno využít váš prostor pro pěstování – dokonce i v nízkých prostorech.

A protože naše systémy Multi-Duct využívají techniku živného roztoku (NFT), která rostlinám poskytuje téměř neomezený přístup ke kyslíku, vodě a živinám v dokonale vyváženém poměru, můžete běžně očekávat 3x vyšší výnosy než u tradičních půdních metod pěstování.

Přidat do seznamu přání

Hledat dodavatele

  • Koupit v nejbližším obchodě

Popis

Systémy Multi-Duct jsou kompletní hydroponické pěstební systémy s vysokými výnosy, které umožňují pěstitelům ošetřovat velký počet rostlin z jednoho nízko položeného integrovaného zásobníku – čímž prudce vzrůstá počet rostlin a výnosy, aniž by se zvýšila pracovní zátěž.

Každý systém Multi-Duct má dlouhé sázecí kanály umístěné nad nízko položeným zásobníkem. Rostliny jsou v kanálech uloženy na blocích substrátu „rockwool“ a kořeny rostou podél kanálů, kde mají neomezený přístup ke kyslíku.

Živný roztok je do kanálu průběžně přiváděn ze zásobníku a protéká přes kořeny rostlin. Vše, co rostliny neabsorbují, je odváděno zpět do zásobníku, aby to mohlo být opět přivedeno ke kořenům. Roztok v zásobníku se vyčerpá a musí být znovu doplňován každé 2-3 týdny, aby byla zajištěna dokonalá vyváženost základních výživných prvků.

Neustálá zásoba vody a výživy pro kořeny spolu s neomezeným přístupem ke kyslíku způsobuje, že pěstitelé mohou vypěstovat zdravější, rychleji rostoucí rostliny a výnosy mohou být až 3-4x vyšší než při použití tradičních půdních metod.

 

 

More Information

Proč dosahují systémy Multi-Duct vynikajících výsledků

Systémy Multi-Duct jsou systémy používající techniku živného roztoku (Nutrient Film Technique – NFT), které jsou známé tím, že produkují zdravější, rychleji rostoucí rostliny a poskytují vyšší výnosy.

• Kořeny nejsou při přístupu ke kyslíku omezovány růstovým substrátem.

• Vyšší nabírání vody a živin.

• Nedochází ke hromadění ani vyčerpání živin. Protože v systému není v podstatě žádný růstový substrát, živiny se nemohou příliš koncentrovat a hromadit v podobě škodlivých solí, a jelikož je zásobník pravidelně vypouštěn a znovu doplňován, živiny se nikdy zcela nevyčerpají.

Výhody systémů Nutriculture NFT

• Prokázané výsledky – až 4x vyšší výnosy než u konvenčních metod pěstování.

• Získejte více z malého prostoru – náš systém MD904 Multi-Duct zabírá jen 10 čtverečních metrů při výšce pouhých 30 cm!

• Snižte četnost ručního doplňování vody – připojte k systému Multi-Duct samodoplňovací systém společnosti Nutriculture a o rostliny se nemusíte starat delší dobu.

• Méně odpadu – jediný použitý růstový substrát, ve kterém jsou rostliny zasazeny, jsou bloky substrátu „rockwool“.

 

 

 

Questions & Answers

Nejdůležitější je ujistit se, že kořeny rostlin jsou ovázané, než přijdou do systému. Velké množství bílých kořenů by mělo být viditelné v okolí startovacího média a kořeny by měly držet pěstební médium v takovém tvaru, jaký měl květináč, ve kterém jste začínali.

  • Pravidlo: 1 rostlina zhruba na čtvereční stopu. Toto může být zvýšeno nebo sníženo s ohledem na druh rostliny.
  • Nechávejte čerpadlo neustále zapnuté. Není zde třeba segmentálního časovače ani rozvrhu dodávek živin.
  • Úplně odstraňte plastový obal z kostek minerální vlny a odstraňte květináče, pokud používáte půdu nebo kokos. To umožníkořenům přístup k většímu množství kyslíku.
  • NFT je systém pěstování s holými kořeny. Všechny rostliny kromě těch nejmenších budou potřebovat dodatečnou podporu, jako je pletivo yoyo’s nebo pea.
  • Uřízněte dostatečné délky rozšiřovací rohože, aby umožnily přesah několika palců od kanálu do nádrže. Žádné pramínky vody nesmí být slyšet!